CAP-Group Oy valitsi Kasperin

20.10.2026

CAP-Group Oy valitsi Kasperi-ohjelmiston käyttöomaisuuden hallintaan ja IFRS 16 -laskentaan

CAP-Group Oy otti alkuvuodesta 2026 käyttöönsä Kasperi-ohjelmiston käyttöomaisuuden hallintaan ja IFRS 16 -laskentaan.

CAP-Group on kansainvälinen liikennealan koulutus- ja palvelukonserni, joka toimii Suomessa ja Saksassa. Konsernin liiketoimintaan kuuluvat muun muassa kuljettajakoulutus, ammattiliikenteen koulutuspalvelut sekä liikennealan digitaaliset ratkaisut.

Suomessa konserniin kuuluvat muun muassa CAP-Autokoulu, Antin Autokoulu ja CAP Pro Academy. Saksassa konserni toimii Fahrschule Rettig -autokouluketjun kautta.

Kasperi on monipuolinen ohjelmistoratkaisu käyttöomaisuuden hallintaan, poistolaskentaan ja IFRS 16 -laskentaan. Ohjelmisto tukee muun muassa vuokrasopimusten käsittelyä, sopimusmuutosten laskentaa ja IFRS-oikaisutositteiden muodostamista. Kasperi palvelee lähes 2 000 yritystä ja yhteisöä eri toimialoilla.

Tervetuloa Kasperin käyttäjäyhteisöön, CAP-Group Oy!

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin kerromme lisää Kasperi-ohjelmistosta.

Ota yhteyttä

Puhelin: (09) 5866 0200
Sähköposti: kasperi@espina.fi

Voit myös jättää meille yhteydenottopyynnön, niin
olemme sinuun yhteyksissä mahdollisimman pian!

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.